BMW 1200 GS (Nr 5658923)

BMW 1200 GS

Marka i model:

BMW 1200GS

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2364.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

14 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

28 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.