BMW 1200 GS (Nr 5792198)

BMW 1200 GS

Marka i model:

BMW 1200 GS

Waga w kg (łączna):

256

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

28 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.