(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200 GS ADV (Nr 4469861)

BMW 1200 GS ADV

Marka i model:

2018 BMW 1200 GS ADV

Waga w kg (łączna):

280

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2253.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.