(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 20:37

BMW 1200 GS Adventure

(Nr 2117286)
BMW 1200 GS Adventure

Marka i model:

BMW GS 1200 Adventure

Waga w kg:

334.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Informacje dodatkowe:

Motorrad mit 2 Seitenkoffern und Topcase

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Weil am Rhein, 79576, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ulan Bator, Mongolia

Termin elastyczny