(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-26 20:37

BMW 1200 GS Adventure

(Nr 2117286)
BMW 1200 GS Adventure

Marka i model:

BMW GS 1200 Adventure

Waga w kg (łączna):

334.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Weil am Rhein, 79576, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ułan Bator, Mongolia

Termin elastyczny