(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw 1200 gs adventure (Nr 4543721)

bmw 1200 gs adventure

Marka i model:

bmw 1200 gs adventure

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 901.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Oviedo

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.