(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 gs adventure (Nr 4676868)

Bmw 1200 gs adventure

Marka i model:

Bmw gs 1200 adventure

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2246.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bielawa

Od 1 paź 2019 do 4 paź 2019

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.