(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1200 gs adventure (Nr 5070770)

Bmw 1200 gs adventure

Marka i model:

Bmw 1200 gs adventure

Waga w kg (łączna):

260.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 12152.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Kwazulu-Natal, Durban

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.