BMW 1200 GS Motorcycle (Nr 5382594)

BMW 1200 GS Motorcycle

Marka i model:

BMW 1200 GS

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 13734.00 km

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Sandton

27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Louth, Dundalk

1 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.