BMw 1200 gsa LC (Nr 5514918)

Marka i model:

BMW 1200 gsa LC

Waga w kg (łączna):

300

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3238.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

6 cze 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

8 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.