BMW 1200GS (Nr 5607643)

BMW 1200GS

Marka i model:

BMW 1200 GS

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2751.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lincolnshire, Lincoln

Od 6 cze 2020 do 13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Bucharest, Bukareszt

Od 16 maj 2020 do 13 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.