(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200GS (Nr 6035645)

BMW 1200GS

Marka i model:

GS 1200

Waga w kg (łączna):

229

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2729.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 1 lip 2020 do 2 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.