(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 1200RT (Nr 5899073)

BMW 1200RT

Marka i model:

3 x BMW 1200 RT 1 x KTM SuperAdventure

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1475.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Schwandorf

Od 5 wrz 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Tirana, Tirana

Od 12 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.