(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 11:10

BMW 120D car

(Nr 2649528)

Marka i model:

BMW 120D

Waga w kg (łączna):

1.20

Budżet zlecenia [€]:

1,500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2473.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ροδοδάφνη, 25100, Grecja

15 cze 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny