(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 1250 gs adventure (Nr 6438153)

Bmw 1250 gs adventure

Marka i model:

Bmw r1250gs

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

17 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.