BMW 1600 GT (Nr 5900000)

BMW 1600 GT

Marka i model:

BMW 1600 GT

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1776.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

8 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

10 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.