BMW 1600gt (Nr 5342758)

BMW 1600gt

Marka i model:

BMW 1600gt

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

5 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Edynburg

14 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.