(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 20:33

Bmw 1600gtl łącznie 9 motocykli

(Nr 2333024)
Bmw 1600gtl łącznie 9 motocykli

Marka i model:

1 Bmw k 1600 gtl ,3 razy Bmw 1200 Gs ,1 Bmw 1300 gt ,1 Bmw 1200 RT ,1 yamaha 1300 fjr,,2 razy herley davidson

Waga w kg (łączna):

2800.00

Dystans: 1928.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Przeźmierowo, Polska

6 lip 2018

Adres i termin dostawy

Dublin, Irlandia

9 lip 2018