(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 2 (Nr 5252098)

Marka i model:

BMW 225 XE

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2051.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Landshut

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Las Rozas De Madrid

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.