BMW 2 Series (Nr 6606420)

BMW 2 Series
Waga Sztuk:
BMW 2 Series F22/F23 [restyling] (2017 - 2020) Cabriolet
Długość
443 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1760 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1760 kg
Dystans 1652 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Salzwedel

Od 29 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Celrà

Od 1 gru 2020 do 2 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.