(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 2 Series (Nr 7267147)

Waga
Sztuk
BMW 2 Series F22/F23 [restyling] (2017 - 2020) Cabriolet
Długość
443 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1645 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1645 kg
Dystans
376 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 19 sty 2021 do 22 sty 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Meiningen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.