BMW 2 Series (Nr 7619102)

BMW 2 Series
Waga
Sztuk
BMW 2 Series F22/F23 (2013 - 2017) Coupe
Długość
445 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1482 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1482 kg
Dystans
2250 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 13 maj 2021 do 17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 17 maj 2021 do 24 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.