BMW 2 Series Active Tourer (Nr 6733830)

BMW 2 Series Active Tourer
Waga Sztuk:
BMW 2 Series Active Tourer F45 (2014 - 2018) Minivan
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1735 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1735 kg
Dystans 1828 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hampshire, Lyndhurst

Od 26 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Braga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.