BMW 2 Series Active Tourer (Nr 6734062)

BMW 2 Series Active Tourer
Waga Sztuk:
BMW 2 Series Active Tourer F45 (2014 - 2018) Minivan
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1735 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1735 kg
Dystans 1828 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hampshire, Lyndhurst

Od 23 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Braga

Od 30 lis 2020 do 14 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.