BMW 2 Series Active Tourer (Nr 7619090)

BMW 2 Series Active Tourer
Waga
Sztuk
BMW 2 Series Active Tourer F45 (2014 - 2018) Minivan
Długość
455 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1527 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1527 kg
Dystans
2250 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hannover

Od 6 maj 2021 do 27 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 27 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.