BMW 2002 TOURING (Nr 6737343)

Waga Sztuk:
BMW 2002 TOURING
Długość
350 cm
1000 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1000 kg
Dystans 1620 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Geldria, Twello

Od 30 paź 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Abruzzo, Ortona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.