Bmw 225xe (Nr 6106660)

Bmw 225xe

Marka i model:

Bmw 225xe

Waga w kg (łączna):

1750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 782.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Radolfzell

Od 2 lip 2020 do 3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.