(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 2er Gran tourer (Nr 6235300)

Marka i model:

BMW 2er

Waga w kg (łączna):

1415

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1138.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Gießen

Od 17 cze 2020 do 19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Drohobyczka

Od 17 cze 2020 do 22 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.