(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 17:02

bmw 3

(Nr 2247243)
bmw 3

Marka i model:

bmw 318i

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1767.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ankona, Włochy

3 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ostrołęka, Polska

Termin elastyczny