(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 10:09

BMW 3

(Nr 2999228)
BMW 3

Marka i model:

BMW 3

Waga w kg (łączna):

2600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 23.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bad Camberg, 65520, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Schmitten, 61389, Niemcy

Termin elastyczny