Bmw 3 2003 (Nr 4906202)

Bmw 3 2003

Marka i model:

Bmw 3

Waga w kg (łączna):

500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1533.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Hornchurch

Od 16 wrz 2019 do 7 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.