(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw 3 series (Nr 5369198)

Bmw 3 series

Marka i model:

Bmw 3 series

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1841.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Kostrzyn Nad Odrą

Od 11 lis 2019 do 2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Kildare, Naas Municipal District

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.