BMW 3 Series (Nr 6403079)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E46 (1997 - 2003) Sedan 4-Drzwiowy
Długość
447 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1655 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1655 kg
Dystans: 996 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Nijkerk

17 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Słupsk

18 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.