BMW 3 Series (Nr 6431933)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series F30/F31/F34 (2011 - 2016) Sedan
Długość
462 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1730 kg
Dystans: 840 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Brema

Od 14 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 1 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.