(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 3 Series (Nr 6440420)

Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 [restyling] (2001 - 2006) Coupe
Długość
448 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1555 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1555 kg
Dystans
2084 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.