BMW 3 Series (Nr 6455168)

Waga Sztuk:
BMW 3 Series F30/F31/F34 (2011 - 2016) Sedan
Długość
462 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1730 kg
Dystans: 481 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

Od 22 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

Od 30 sie 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.