BMW 3 Series (Nr 6464835)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Gran Turismo liftback
Długość
482 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
150 cm
ok. 1790 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1790 kg
Dystans: 1882 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 15 paź 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 22 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.