BMW 3 Series (Nr 6493610)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Wagon
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1695 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1695 kg
Dystans: 2288 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 7 wrz 2020 do 11 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Oxfordshire, Oksford

Od 14 wrz 2020 do 18 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.