BMW 3 Series (Nr 6718287)

BMW 3 Series
Waga Sztuk:
BMW 3 Series E36 (1990 - 2000) Coupe
Długość
443 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
136 cm
ok. 1365 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1365 kg
Dystans 1131 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 15 sty 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Buskerud, Drammen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.