BMW 3 Series (Nr 7135893)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 [restyling] (2001 - 2006) Coupe
Długość
448 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
136 cm
ok.
1437 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1437 kg
Dystans
2763 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Barking

Od 31 sty 2021 do 2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Palermo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.