(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW 3 Series (Nr 7227153)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Familiar
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1582 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1582 kg
Dystans
593 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Oviedo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.