BMW 3 Series (Nr 7440028)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Sedan
Długość
463 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1555 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1555 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 13 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.