(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW 3 Series (Nr 7526504)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E90/E91/E92/E93 (2004 - 2010) Sedan
Długość
452 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1490 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1490 kg
Dystans
1792 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Warrington

Od 4 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.