BMW 3 Series (Nr 7539598)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 (1997 - 2003) Sedan 4-Puertas
Długość
447 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1470 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1470 kg
Dystans
2933 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.