BMW 3 Series (Nr 7552022)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series F30/F31/F34 (2011 - 2016) Sedan
Długość
462 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1575 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1575 kg
Dystans
3237 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Krasnodarski, Soczi

Od 1 kwi 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Bovisio-Masciago

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.