BMW 3 Series (Nr 7598075)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E30 [restyling] (1987 - 1994) Sedan
Długość
446 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
138 cm
ok.
1175 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1175 kg
Dystans
2361 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 13 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 11 maj 2021 do 20 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.