BMW 3 Series (Nr 7638655)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E46 [restyling] (2001 - 2006) Compact hatchback
Długość
426 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1370 kg
Dystans
2290 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Od 2 sie 2021 do 5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 6 sie 2021 do 12 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.