BMW 3 Series (Nr 7678022)

BMW 3 Series
Waga
Sztuk
BMW 3 Series F30/F31/F34 [restyling] (2015 - 2020) Gran Turismo liftback
Długość
482 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
150 cm
ok.
1680 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1680 kg
Dystans
2712 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Wileński, Wilno

Od 5 lip 2021 do 11 lip 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.