BMW 3 Series x 2 (Nr 7649330)

BMW 3 Series x 2
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E30 (1982 - 1987) Cabriolet
Długość
432 cm
Szerokość
164 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1265 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2530 kg
Dystans
1260 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Mechelen

Od 23 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Empuriabrava

Od 23 lip 2021 do 25 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.