BMW 3 Series x 4 (Nr 7562970)

BMW 3 Series x 4
Waga
Sztuk
BMW 3 Series E21 (1975 - 1983) Sedan
Długość
434 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
138 cm
ok.
1070 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4280 kg
Dystans
375 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 24 mar 2021 do 26 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

26 mar 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.