BMW 310GR Roadster (Nr 6512210)

BMW 310GR Roadster
Waga Sztuk:
BMW 310GR Roadster
Długość
199 cm
158 kg
1
Łączna waga: 158 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 29 wrz 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kentucky, Louisville

Od 10 lis 2020 do 11 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.